Sklepy spożywcze na Facebooku. Ranking za okres 18 lutego – 24 marca 2022 r.

Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych

Jak sklepy spożywcze radziły sobie na Facebooku w okresie od 18 lutego do 24 marca 2022 r.? W pierwszej trójce znalazły się Biedronka, Lidl Polska oraz Kaufland Polska. Na ostatnim miejscu uplasowało się Netto Polska. Jak w tym zestawieniu wypadli inni gracze?

Ranking sklepów spożywczych. Biedronka, Lidl i Kaufland na podium

Największą liczbę interakcji wygenerował profil Biedronki, który w badanym okresie czasu zdobył ich łącznie aż 90 tysięcy. Był to też jeden z najbardziej aktywnych profili w całym zestawieniu. Tuż za nim znalazł się Lidl Polska, który nie tylko opublikował największą liczbę postów, ale w badanym czasie zdobył też najwięcej ich polubień oraz zgromadził najwięcej nowych fanów. Pierwszą trójkę, z sumą interakcji 75 tysięcy, zamknął facebookowy profil Kaufland Polska.

facebook sklepy spozywcze biedronka lidl kaufland

Największą popularność w badanym okresie uzyskał post profilu Biedronka, który dotyczył pomocy uchodźcom z Ukrainy. Post ten bardzo zaangażował użytkowników, dzięki czemu zdobył aż 17 tysięcy polubień i ponad tysiąc udostępnień. Drugim z kolei, jeśli chodzi o top posty sklepów spożywczych na Facebooku, był wpis na profilu Lidl Polska. Uzyskał on łącznie 17 tysięcy interakcji i również traktował o pomocy Ukrainie. Tuż za nim znalazł się kolejny post Biedronki informujący o wycofaniu produktów z Białorusi i Federacji Rosyjskiej z asortymentu. Na 10 najpopularniejszych wpisów sklepów aż 8 dotyczyło tematu Ukrainy.

facebook sklepy spozywcze biedronka lidl kaufland posty

Podsumowując, w zestawieniu w okresie od 18 lutego do 24 marca 2022 r. najkorzystniej na Facebooku wypadły profile sklepów spożywczych Biedronka, Lidl Polska oraz Kaufland Polska. W badanym okresie, biorąc pod uwagę przyrost nowych fanów, najbardziej rozwinął się profil Lidl Polska. Ranking zamknął profil Netto Polska, który zdobył jedynie 5,6 tysiąca interakcji.

Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji na temat naszego badania, zachęcamy do skorzystania z jego wersji premium. Znajdują się tam informacje dot. sentymentu użytkowników do poszczególnych marek, zasięgów postów i kanałów, wartości ekwiwalentu marketingowego oraz jakościową ocenę komunikacji dokonaną przez naszych analityków. W sprawie dostępu do części premium prosimy o kontakt na [email protected].