TikTok wprowadza kontrolę dla nieletnich; Elon Musk zwolnił ponad 200 pracowników

Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych

Facebook i Instagram zwalczają sextortion

Obietnice, jakie złożyła Meta, odnośnie zwalczania sextortion oraz innych form materiałów, które przedstawiają seksualne wykorzystywanie dzieci, zostaną zrealizowane.

Firma podała, że ​​Facebook oraz Instagram to członkowie-założyciele Take It Down – inicjatywy Narodowego Centrum Dzieci Zaginionych i Wykorzystywanych (NCMEC). Pomaga ona młodym ludziom oraz ich rodzicom w usuwaniu intymnych zdjęć publikowanych w Internecie.

Czy jedynym celem firmy jest ochrona prywatności dzieci? Okazuje się, że nie. Czytaj więcej…

Instagramerki urodowe muszą mieć się na baczności. Nachodzi konkurencja!

Instagramerki, które swoją popularność w tej aplikacji budują na swojej urodzie, mogą czuć się zagrożone. Na platformie coraz liczniej pojawiają się bowiem profile wirtualnych celebrytów.

Czy wygenerowane przez sztuczną inteligencję nierealne piękności będą w stanie zagrozić prawdziwym influencerom? Czytaj więcej…

TikTok wprowadza kontrolę dla nieletnich

Najmłodsi użytkownicy popularnego TikToka mogą pożegnać się z godzinami spędzonymi na oglądaniu filmików w aplikacji. Platforma postanowiła wprowadzić bowiem limity dla nieletnich.

Twórcy tego serwisu społecznościowego opracowali pakiet narzędzi, który ma pozwalać rodzicom oraz opiekunom na dużo skuteczniejszą kontrolę najmłodszych w sieci. Będzie to limit czasu (60 minut), po którego upływie każdy użytkownik poniżej 18. roku życia otrzyma komunikat z prośbą o ponowne zalogowanie się. Czytaj więcej…

Elon Musk zwolnił ponad 200 pracowników

Szef Twittera przekazał informację o kolejnych zwolnieniach w Twitterze. „The New York Times” ustalił, że pracownicy, których dotknęła redukcja, nie zostali o tym wcześniej poinformowani.

Czemu Elon Musk rozpoczął kolejną falę zwolnień, w wyniku której zatrudnienie straciło ponad 200 osób, czyli 10 proc. całej załogi Twittera? Czytaj więcej…

Facebookowy profil „Najatrakcyjniejsze dzieci” wzbudza kontrowersje

Na Facebooku od paru dni funkcjonuje profil „Najatrakcyjniejsze dzieci”. Udostępniane są na nim różne zdjęcia najmłodszych (w tym niemowląt) publikowane wcześniej np. przez rodziców na własnych kontach.

Profil wzbudził wśród internautów wiele kontrowersji. Pod niektórymi zdjęciami widnieją bowiem niepokojące komentarze. Użytkownicy sieci obawiają się o intencje przyświecające twórcom strony. Czytaj więcej…