Popularność producentów mebli na Facebooku w grudniu 2022 r. Salony Agata górą

Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych

W najnowszym zestawieniu analitycy IBIMS po raz kolejny wzięli pod lupę facebookowe profile producentów mebli oraz sklepów meblowych. Badany okres obejmuje grudzień 2022 r. Trzy pierwsze miejsca zajęły: Salony Agata, IKEA oraz Meble Ares. Jak sytuacja wyglądała w przypadku pozostałych profili?

Ranking producentów mebli na Facebooku. Salony Agata, IKEA oraz Meble Ares na czele zestawienia

W grudniu na 1. miejscu rankingu producentów mebli oraz sklepów meblowych na Facebooku uplasowały się Salony Agata. Z wynikiem 21 tys. interakcji firma ta zdeklasowała swoich konkurentów, pozostawiając ich daleko w tyle.

Kolejnym najbardziej interaktywnym profilem w zestawieniu był fanpage marki IKEA, który odnotował sumę interakcji na poziomie 14 tys. Pozycję nr 3 zajął profil Mebli Ares, osiągając wynik 9 tys. interakcji.

W grudniu największą aktywnością własną wykazywała się marka Meble Stylowe Gutowo Małe. W ciągu miesiąca na stronie opublikowano 96 postów. Pod tym względem dobrze wypadły również: Meble Ares (31 publikacji) oraz Salony Agata (29 wpisów). Największą liczbę polubień miały Salony Agata (18 tys.), a najwięcej komentarzy zebrał profil Mebli Ares (1,6 tys.). Najczęściej udostępniane były posty na stronie AMT Meble (1,8  tys. razy).

producenci mebli facebook ranking grudzien 2022

Producenci mebli w grudniu 2022 r. Najpopularniejsze posty

W badanym okresie największą interaktywność generował post na profilu marki IKEA. Zebrał on w sumie 12 tys. interakcji ze strony użytkowników. Publikacja ta miała też najwięcej polubień (6,3 tys.). Na miejscu 2. uplasował się post opublikowany przez JYSK Polska, który zebrał 6,4 tys. interakcji. Był on informacją o tym, że w Wigilię sklepy stacjonarne JYSK będą zamknięte.

Miejsce 3. w zestawieniu zdobył post napisany przez Meble Ares. Wpis miał 3,3 tys. wszystkich interakcji i był konkursem, w którym do wygrania był Fotel Uszak z podnóżkiem lub voucher o wartości 1000 zł do wydania w sklepie internetowym Mebli Ares. Post ten zebrał również największą liczbę udostępnień (969). Największą liczbę komentarzy miał zaś wpis na profilu Abra Meble (1,4 tys.).

W zestawieniu najpopularniejszych wpisów producentów mebli największa liczba postów przypadła w udziale Salonom Agata – 5 z 10 wpisów. Były to przede wszystkim treści promujące ofertę sklepu.

producenci mebli facebook ranking grudzien 2022 postyPodsumowując, pozycją lidera w rankingu najbardziej interaktywnych profili producentów mebli i sklepów meblowych na Facebooku w grudniu mogły poszczycić się Salony Agata. W pierwszej trójce znalazły się również IKEA oraz Meble Ares. Jak można zaobserwować, komunikacja marketingowa tych firm jest prowadzona w sposób przemyślany i stabilny, co owocuje dobrymi rezultatami.

Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji na temat naszego badania, zachęcamy do skorzystania z jego wersji premium. Znajdują się tam informacje dot. sentymentu użytkowników do poszczególnych marek, zasięgów postów i kanałów, wartości ekwiwalentu marketingowego oraz jakościową ocenę komunikacji dokonaną przez naszych analityków. Ranking obejmuje jedynie najpopularniejsze profile. Liczba monitorowanych profili może być większa niż w przedstawionym zestawieniu. W sprawie dostępu do części premium prosimy o kontakt na [email protected].