Popularność producentów mebli na Facebooku w kwietniu 2023 r. Meble ARES na czele rankingu

Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych

W najnowszym zestawieniu analitycy IBIMS po raz kolejny wzięli pod lupę facebookowe profile producentów mebli oraz sklepów meblowych. Badany okres obejmuje kwiecień 2023 r. Trzy pierwsze miejsca zajęły: Meble Ares, Salony Agata oraz Black Red White. Jak sytuacja wyglądała w przypadku pozostałych profili?

Ranking producentów mebli na Facebooku. Meble ARES, Salony Agata i Black Red White na czele zestawienia

W kwietniu na 1. miejscu rankingu producentów mebli oraz sklepów meblowych na Facebooku uplasowały się Meble ARES. Z wynikiem 19 tys. interakcji firma ta zdeklasowała swoich konkurentów, pozostawiając ich daleko w tyle. W tym miesiącu dla tego profilu był to awans o jedno oczko w zestawieniu. Firma poprawiła też swój wynik z marca – miała o 12,6 tys. interakcji więcej.

Kolejnym najbardziej interaktywnym profilem w zestawieniu był fanpage Salonów Agata, który odnotował sumę interakcji na poziomie 15 tys. Profil ten był liderem marcowego zestawienia, jednak tym razem osiągnął znacznie niższe rezultaty (9 tys. interakcji mniej) i spadł z miejsca pierwszego na lokatę numer dwa.

Pozycję nr 3 zajął profil Black Red White, osiągając wynik 5,1 tys. interakcji. Ta facebookowa strona, porównując z marcowym rankingiem, awansowała na tę lokatę z miejsca piątego. Nie polepszyła jednak swoich wyników – miała o 700 interakcji mniej niż poprzednio.

producenci mebli ranking facebook kwiecien 2023 top3

W kwietniu największą aktywnością własną wykazywały się Meble ARES. Przez miesiąc na tej stronie opublikowano 36 postów. Pod tym względem dobrze wypadły również: Black Red White (26 publikacji), Salony Agata (24 wpisy), Wnętrza VOX (21 postów) oraz polskojęzyczny profil IKEA (20 wpisów). Największą liczbę polubień miały Salony Agata (14 tys.), a najwięcej komentarzy i udostępnień uzyskały Meble ARES (5,8 tys. komentarzy i 4,5 tys. share’ów).

producenci mebli ranking facebook kwiecien 2023

Producenci mebli w kwietniu 2023 r. Najpopularniejsze posty

W badanym okresie największą interaktywność generował post na profilu Mebli ARES. Zebrał on w sumie 12 tys. interakcji ze strony użytkowników. Miał również najwięcej polubień (3,1 tys.), komentarzy (4,3 tys.) i udostępnień (4 tys.). Publikacja ta prezentowała fotel z podnóżkiem – zestaw dostępny w ofercie sklepów.

Na miejscu 2. uplasował się post opublikowany przez markę IKEA, który zebrał 3,1 tys. interakcji. Był on informacją dotyczącą nowości w salonach – klopsikowych automatów IKEA. Miejsce 3. w zestawieniu zdobył post napisany przez Salony Agata. Wpis miał 1,8 tys. wszystkich interakcji i był informacją o promocji dostępnej w sklepach.

Kwietniowe zestawienie najpopularniejszych wpisów producentów mebli na Facebooku zostało zdominowane przez Salony Agata. Postów tej marki pojawiło się w nim bowiem 4 na 10.

producenci mebli ranking facebook kwiecien 2023 posty

Podsumowując, w kwietniowym zestawieniu w pierwszej trójce znalazły się Meble ARES, Salony Agata i Black Red White. To właśnie te profile wypadły w bieżącym zestawieniu najkorzystniej, najbardziej angażując swoich fanów do wejścia w interakcję.

Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji na temat naszego badania, zachęcamy do skorzystania z jego wersji premium. Znajdują się tam informacje dot. sentymentu użytkowników do poszczególnych marek, zasięgów postów i kanałów, wartości ekwiwalentu marketingowego oraz jakościową ocenę komunikacji dokonaną przez naszych analityków. Ranking obejmuje jedynie najpopularniejsze profile. Liczba monitorowanych profili może być większa niż w przedstawionym zestawieniu. W sprawie dostępu do części premium prosimy o kontakt na [email protected].