Popularność producentów mebli na Facebooku w marcu 2023 r. Salony Agata deklasują konkurencję

Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych

W najnowszym zestawieniu analitycy IBIMS po raz kolejny wzięli pod lupę facebookowe profile producentów mebli oraz sklepów meblowych. Badany okres obejmuje marzec 2023 r. Trzy pierwsze miejsca zajęły: Salony Agata, Meble Ares oraz AMT Meble. Jak sytuacja wyglądała w przypadku pozostałych profili?

Ranking producentów mebli na Facebooku. Salony Agata, Meble Ares i AMT Meble na czele zestawienia

W marcu na 1. miejscu rankingu producentów mebli oraz sklepów meblowych na Facebooku uplasowały się Salony Agata. Z wynikiem 24 tys. interakcji firma ta zdeklasowała swoich konkurentów, pozostawiając ich daleko w tyle.

Kolejnym najbardziej interaktywnym profilem w zestawieniu był fanpage Mebli ARES, który odnotował sumę interakcji na poziomie 6,4 tys. Pozycję nr 3 zajął profil AMT Meble, osiągając wynik 6,1 tys. interakcji.

producenci mebli ranking facebook marzec 2023 top3

W marcu największą aktywnością własną wykazywała się marka Meble Stylowe Gutowo Małe. Przez miesiąc na tej stronie opublikowano 98 postów. Pod tym względem dobrze wypadły również: Meble Ares (37 publikacji) oraz Black Red White (29 wpisów). Największą liczbę polubień miały Salony Agata (22 tys.). Najwięcej komentarzy uzyskały Abra Meble (1,8 tys.), a najczęściej udostępniane były posty na stronie AMT Meble (1,3  tys. razy).

producenci mebli ranking facebook marzec 2023

Producenci mebli w marcu 2023 r. Najpopularniejsze posty

W badanym okresie największą interaktywność generował post na profilu Salonów Agata. Zebrał on w sumie 2,5 tys. interakcji ze strony użytkowników. Miał również najwięcej polubień (2,3 tys.). Publikacja ta informowała o rabatach na produkty dostępne w salonach.

Na miejscu 2. uplasował się post opublikowany przez AMT Meble, który zebrał 2,4 tys. interakcji. Odnosił się on do nowości, jakim jest zestaw mebli do salonu w cenie 2999 zł. Miejsce 3. w zestawieniu zdobył post napisany przez Abra Meble. Wpis miał 2,3 tys. wszystkich interakcji i był pytaniem do internautów. Ta publikacja miała też największą liczbę komentarzy (1,7 tys.).

Najwięcej udostępnień zebrał post napisany przez Meble Stylowe Gutowo Małe (419). Marcowe zestawienie najpopularniejszych wpisów producentów mebli na Facebooku zostało zdominowane przez Salony Agata. Postów tej marki pojawiło się w nim bowiem aż 6 na 10.

producenci mebli ranking facebook marzec 2023 posty

Podsumowując, w marcowym zestawieniu w pierwszej trójce znalazły się Salony Agata, Meble Ares i AMT Meble. To właśnie te profile wypadły w bieżącym zestawieniu najkorzystniej, najbardziej angażując swoich fanów do wejścia w interakcję.

Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji na temat naszego badania, zachęcamy do skorzystania z jego wersji premium. Znajdują się tam informacje dot. sentymentu użytkowników do poszczególnych marek, zasięgów postów i kanałów, wartości ekwiwalentu marketingowego oraz jakościową ocenę komunikacji dokonaną przez naszych analityków. Ranking obejmuje jedynie najpopularniejsze profile. Liczba monitorowanych profili może być większa niż w przedstawionym zestawieniu. W sprawie dostępu do części premium prosimy o kontakt na [email protected].