Sklepy AGD&RTV na Facebooku – analiza aktywności w lutym 2024

Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych

Analitycy Instytutu Badań Internetu i Mediów Społecznościowych (IBIMS) tym razem skupili się na aktywności sklepów AGD&RTV na Facebooku. Badanie to pozwoliło rzucić światło na to, jak marki angażują swoją społeczność, z uwzględnieniem kluczowego wskaźnika – łącznej liczby interakcji obejmującej reakcje, komentarze oraz udostępnienia.

Liderzy angażowania społeczności

Media Expert zdecydowanie wyprzedza konkurencję, osiągając 26 tys. interakcji. W lutym marka opublikowała 94 posty (najwięcej w całym zestawieniu), które wygenerowały 15 tys. reakcji, ponad 3,5 tys. komentarzy, a wpisy zostały udostępnione 708 razy. To imponujący wynik świadczący o tworzeniu ciekawych treści. 

MediaMarkt Polska zajmuje mocną drugą pozycję z 15 tys. interakcji. W ciągu ostatniego miesiąca na ich fanpage’u pojawiło się zaledwie 25 postów, które bardzo zaangażowały internautów, o czym świadczy liczba 3,9 tys. komentarzy. 

Na trzecim miejscu uplasował się RTV Euro AGD, z 10 tys. interakcji. 63 posty opublikowane na ich profilu przyczyniły się do zdobycia 3 tys. komentarzy oraz 5,8 tys. reakcji. Treści wzbudzały wysokie zainteresowanie odbiorców, co potwierdza fakt, że wpisy zostały udostępnione 219 razy.

Kto zyskał na popularności?

Biorąc pod uwagę przyrost fanów na Facebooku, przoduje nam RTV Euro AGD. W ciągu ostatniego miesiąca zdobyli 675 nowych obserwujących i luty zakończyli z solidną bazą fanów – 499 tys. 

Na kolejnej pozycji znajduje się Media Expert (604 nowych obserwujących), MediaMarkt Polska (474 nowych obserwujących) oraz OleOle.pl (135 nowych obserwujących). Warto zaznaczyć, że sklep OleOle.pl w lutym nie opublikował żadnego posta, a mimo to zainteresowanie klientów marką rośnie. 

Podsumowanie

Wyzwanie dla sklepów AGD&RTV na Facebooku w nadchodzących miesiącach będzie polegało na dostosowywaniu się do dynamicznie zmieniających się trendów i preferencji odbiorców. Marki będą musiały skupić się przede wszystkim na angażowaniu klientów, a nie tylko na pozyskiwaniu nowych odbiorców. Kluczowe będzie tworzenie treści, które rezonują z fanami, zachęcają do dyskusji oraz dzielenia się opiniami.

Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji na temat naszego badania, zachęcamy do skorzystania z jego wersji premium. Znajdują się tam informacje dot. sentymentu użytkowników do poszczególnych marek, zasięgów postów i kanałów, wartości ekwiwalentu marketingowego oraz jakościową ocenę komunikacji dokonaną przez naszych analityków. Ranking obejmuje jedynie najpopularniejsze profile. Liczba monitorowanych profili może być większa niż w przedstawionym zestawieniu. W sprawie dostępu do części premium prosimy o kontakt na [email protected].